DNI STEPNICY

Na tegoroczne Dni Stepnicy zapraszamy żeglarzy,
smakoszy dobrej kuchni – z rybą w roli głównej
oraz miłośników zabawy i dobrej muzyki.

W PROGRAMIE:

7 lipca 2017

11:00 – Turniej piłki nożnej dla dzieci – boisko Orlik w Stepnicy - (Animator Orlika)

21:00 – Nocny Turniej Tenisa Stołowego – hala widowiskowo sportowa w Stepnicy - (UKS Zalew)

8 lipca

  9:00 – Rozpoczęcie VI Regat Stepnica

14:00 – Wioska rybacka - animacje dla dzieci

16:00 – Biesiada rybna - przygotowanie dania głównego na "Patelni Plenerowej"
 
16:15 – Happening teatralny – Legenda o Stepnickiej Złotej Rybce
 
17:00 – Podsumowanie VI Regat Stepnica
 
17:30 – Koncert Orkiestry Wojskowej
 
18:30 – Degustacja dania rybnego z Największej w Polsce "Patelni plenerowej"

19:00 – Koncert Carmel

20:30 – Koncert Golden Life

od 22:00 – Bitwa DJ-ów

9 lipca 2017

12:00 – XIV Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica - UKS Zalew

14:00 – Turniej Szachowy na Szacholandii – GOK

14:00 – Bezpieczne Wakacje – Festyn SMZS
           – Wycieczka rowerowa po Gminie Stepnica

Goldn Life - Zespół legenda, działający z powodzeniem od wielu lat w Polsce, jak i poza jej granicami. Debiut płytowy z 1991 roku, był efektowny i głośny. Eklektyczna muzyka formacji Golden Life przypadła do gustu publiczności jak i dziennikarzom. Grupę okrzyknięto zespołem roku, a album Midnight Flowers – płytą roku. Tak zaczęła się droga na szczyt formacji, która miała okazać się wkrótce jedną z ważniejszych na polskiej scenie rockowej.
W dorobku posiada:
- Osiem studyjnych płyt.
- Nagroda główna MTV Pop Song Festiwal w Bregenz - Austria 1993r.
- Koncerty u boku Radiohead, Joe Cockera, The Stranglers, Rammstein, Chumbawamba.
- Udział w festiwalach w Jarocinie, Sopocie, Opolu, Wielka Zadyma w Środku Zimy, Konkursie Piosenki Eurowizji, oraz wielu znakomitych koncertach
telewizyjnych, takich jak Przeboje Zjednoczonej Europy, Przeboje Jedynki, Gwiazdy Jedynki.
Zwycięstwo w kilku edycjach Hit Generatora z utworem Hello Hello.
Trasy koncertowe, LATO Z RADIEM,INWAZJA MOCY RMF, WARKA STRONG.
- Udział we wszystkich edycjach WOŚP.
- Koncerty w Stanach Zjednoczonych (Chicago i Nowy Jork), w Niemczech, we Francji, Austrii.
Piosenki Golden Life pojawiły się na ścieżce dźwiękowej do filmów Szczęśliwego Nowego Jorku (reż. Janusz Zaorski), Młode Wilki(reż.Jarosław Żamojda) czy najpopularniejszych seriali Magda M, Złotopolscy, Przyjaciółki. GoldeN Life Jest jednym z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce( średnio 50 koncertów rocznie). Koncerty grupy gromadzą wielopokoleniową publiczność, bawiącą się doskonale przy ich muzyce.
Jesienią 2012 ukazała się na rynku nowa płyta pt. AQQ Akustycznie, zawierająca największe hity zespołu w zaskakujących aranżacjach akustycznych, do których zaproszono wielu wspaniałych gości - instrumentalistów i wokalistów.

Członkowie zespołu

Adam WOLA Wolski - vocal,
Jarek PASTYL Turbiarz - gitara,
Jacek BODEK Bogdziewicz - bas,
Karol Skrzyński - perkusja,
Paweł SMAGA Smakulski - gitara,

Największe hity to: „24.11.94” (utwór powstał po tragicznym wydarzeniu, jakim był pożar hali Stoczni Gdańskiej 24 XI 1994r.).
„Wszystko to, co mam” (1 miejsce listy przebojów programu III przez wiele tygodni), ”Helikopter (w głowie”, „Dobra, dobra, dobra”, „Oprócz Błękitnego Nieba”.

FOT. JAN CETERA MAGAZYN PLEJADY

 


Karina Carmel - wokalistka, która odważnie łączy afrykańską energię ze słowiańską zadziornością. Zaczęła śpiewać, zanim nauczyła się chodzić. Muzyczne szlify zdobywała w chórach gospel. Jest charyzmatyczną frontmanką o mocnym, charakterystycznym głosie.
Uczestniczy we wznowionej 5 edycji programu Idol.

Muzyczne szlify zdobywała w chórach gospel: Szczecin Gospel Choir i poznańskim Zion. Jako wokalistka zespołów Drum Work i Nowy Folkor Afro-Polski całymi garściami czerpie ze swoich afrykańskich korzeni, miksuje z polskim folkiem i doprawia latynoskim sosem. Mimo młodego wieku występowała u boku takich artystów jak Brian Fentress, Wanda Reese, Carma Resse, David Daniel, David Stevens, Deadly Hunta, Blackout JA, DreadSquad, Junior Stress, Ras Luta, Diego Cichy Don, Skorup, Earl Jacob, KaCeZet, Jam Vibez, Tallib. Ma rytm we krwi, gra na bębnach i przeszkadzajkach, tańczy salsę. Ciekawość innych kultur i klimatów muzycznych zaprowadziła ją w rejony reggae i dancehall, które eksplorowała razem z G-Hot Sound.
8 marca 2015 roku została wydana debiutancka solowa EPka pt. "Womanly". Na płycie dedykowanej kobietom znalazły się 4 utwory - "Rozliczmy Pity", "Crazy", "Zostań na Śniadanie" oraz "Real Girl". 17 września 2016 ukazała się płyta nagrana wraz z zespołem Mademoiselle Carmel zawierająca 10 utworów m.in. "Ryba", "Wielkie Halo".Po zaledwie 4 miesiącach współpracy z zespołem została doceniona przez Radio Afera i wystąpiła w Finale Akademickiego Przeglądu Muzycznego. W kwietniu Carmel miała okazję zaprezentować się na LDZ Reggae Fest u boku Blackout JA, a także Diego Dona, czy Dreadsquad. Została doceniona na Wake Up and Live Festiwal zdobywając tytuł "Najlepszego wokalisty festiwalu" oraz zachowała znakomitą passę sukcesów zdobywając I miejsca na festiwalach "Nowe Nurty" i "Wake Up and Live", II miejsca na przeglądach "Dżem Seszyn" oraz "Akademickim Przeglądzie Muzycznym Radia Afera" oraz III miejsce podczas przeglądu "Przebojem na Antenę" organizowanym przez rozgłośnie Polskiego Radia.
Grała m.in. na festiwalach: Woodstock, Chonabibe Festiwal, Reggae na Piaskach, Stolica Reggae Festiwal, czy Sulęcin Reggae Festiwal.


Orkiestra Wojskowa w Świnoujściu

Początki Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu sięgają końca lat czterdziestych ubiegłego stulecia, kiedy to pierwsze jej zalążki tworzono w Ustce. W roku 1964 orkiestra została oficjalnie przeniesiona do Świnoujścia gdzie pozostaje do dnia dzisiejszego.
Orkiestra w ciągu 50 lat działalności artystycznej występowała w kraju i za granicą, grając dla najważniejszych osobistości państwowych. Dysponuje ona bogatym repertuarem muzyki marszowo – paradnej, rozrywkowej, popularnej, folkowej, a także patriotyczno – religijnej i marynistycznej. Nagrywała muzykę dla Polskiego Radia, rozgłośni radiowych oraz telewizji, biorąc udział m.in. w filmie muzycznym „Listy do Skaldów”.
Orkiestra na stałe wrosła w pejzaż miasta i garnizonu Świnoujście. Jest powszechnie znana na Wybrzeżu oraz w kraju. Koncertowała także za granicą m.in. na Łotwie (Ryga), w Estonii (Tallin), w Niemczech (Berlin, Rostock, Wilhelmshaven, Halle, Stralsund), we Francji (Paryż, Rouen, Calais) w Wielkiej Brytanii (Cowes, Portsmouth) i w Austrii (Gamming).
W swoim dorobku posiada liczne nagrody zdobyte na festiwalach i konkursach oraz odznaczenia: „Za zasługi dla Marynarki Wojennej”, „Gryfa Pomorskiego”
i „Stowarzyszenia Kulturalnego Ziemi Wolińskiej” i medale: „Za zasługi dla Marynarki Wojennej”, „Komisji Edukacji Narodowej”, „Głównego Zarządu PTTK”, „Festiwalu Piosenki Żołnierskiej” w Kołobrzegu, „Jasnej Góry w Częstochowie”, „Miasta Świnoujścia” i „PP Uzdrowisko Świnoujście”. Kapelmistrzem Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu jest kpt. Grzegorz RUDNIK.